RÄTT VACCIN I RÄTT TID

Vi kommer snart att kunna hjälpa dig med alla vacciner men vill börja med att skydda dig mot TBE.

Nu startar TBE-säsongen

Det krävs bara ett bett. Ett enda fästingbett kan ge dig TBE, fästingöverförd hjärninflammation. Ingen medicin botar men vaccin skyddar.

Grundvaccinationen mot TBE består av tre doser. Vanligtvis så tar man två doser med 1-3 månaders mellanrum och den tredje dosen tidigast efter 5 månader och högst 12 månader efter dos 2.

Det är mycket att hålla reda på men det bästa är att det inte spelar någon roll var i doserna du befinner dig eftersom en dos alltid räknas.

SÅ FUNKAR VACCI

Välj plats

Välj tid

Få vaccination

Få påminnelse

OM VACCI

Vaccis ambition är att bygga en fantastisk tjänst för svenska konsumenter. En stor utmaning vi har idag är att hålla koll på tagna vaccinationer. En annan stor utmaning är att veta vilka vaccinationer som krävs för olika livssituationer, som tex vid resa och åldrande. En tredje är när i tiden de ska tas och var jag ska vända mig. Och det tänker vi hjälpa till med genom att bygga världens bästa marknadsplats för vaccinationer. Här kommer du få unika och skräddarsydda vaccinationsrekommendationer, hitta din närmaste vaccinatör och boka och betala med bara några klick. Vi hjälper dig även att få påminnelser när det är dags att ta nästa dos för att nå ett fullgott skydd! Starta upp din vaccinationsresa nu genom att boka ditt TBE-vaccin.

…och så fort världen kommer ikapp så kan du hämta din skräddarsydda plan för resevaccin här!

Möt teamet

Habitant amet metus nunc donec sed. Ut ante laoreet vitae auctor nulla. Tincidunt vulputate gravida morbi id ac.

Monica Cassel

CEO and Co-founder
monica@vacci.se

Max Pehrson

Co-founder
max@vacci.se

David Ullman

Medical Lead
david@vacci.se

Reaz Abedin

Project Manager
reaz@vacci.se

Sudipto Das

Tech Lead
sudipto@vacci.se

Naem Bhuiyan

Software Engineer
naem@vacci.se

Ishmam Hossain

Software Engineer
ishmam@vacci.se

Mehedi Sharif

User Experience Designer
mehedi@vacci.se